Rovita Twin Lamb

Anasayfa » Rovita Twin Lamb

Rovita Twin Lamb     

Koyunlarda gebeliğin son döneminde veya doğumda enerji metabolizmasındaki dengesizlikler; gebelik zehirlenmesi (ikizi kuzu hastalığı) olarak bilinen bir hastalığa neden olur. Hastalık koordinasyon bozukluğu, diş gıcırdatması, iştahsızlık ile seyreder ve çoğunlukla 2-10 gün içerisinde ölümle sonuçlanır. Gebelik zehirlenmesi çoğunlukla ikiz kuzu taşıyan iyi koyunlarda görülmektedir.

Rovita Twin Lamb; koyun ve keçilere gebeliğin son döneminde ihtiyaç duyulan enerji ve bazı vitaminleri vermek gayesi ile üretilmiştir.
Kullanım Amacı:  Yeni doğum yapan koyunların artan kalsiyum, potasyum,  magnezyum, vitamin ve enerji ihtiyacına bağlı olarak; süt humması, Ketozis, hipomagnezemi gibi doğum sonrası metabolik hastalıklara yakalanma riski yüksektir. Rovita Twin Lamb  bu riskleri en aza indirmek gayesi ile kullanılır.

İçerik:  
Vitaminler: Vitamin A: 800.000 IU/lt, Vitamin D3; 500.000 IU/lt, Vitamin B12 : 2.000 mcg/lt,  Vitamin B6: 55 mg/lt Niyasin: 11.000 mg/lt.
Analitik bileşenleri:  Propilen Glikol: % 71,5 Gliserol %28.Lif: <1%,  Ham kül:<1%, nem-:10%,Protein <1%, ,Ham yağ: <1%,

Kullanım şekli ve dozu:
Kullanım öncesi ürünü iyice çalkalayınız. Yutkunma refleksi ile birlikte orijinal şişesinde hayvanın boğazına kadar sokarak içiriniz.

Uygulama: Koyunlarda gebelik zehirlenmesinden korunmak ve tedavisine destek olmak gayesi ile kullanılır.
1. Koyunlarda gebeliğin son döneminde 50 cc 6 saat ara ile 3 gün içirilir.
2. Doğumda ve sonrasında 6 saat ara ile

UYARILAR VE ÖNLEMLER:
Sadece hayvan kullanımı içindir.  
Yutkunma refleksi olmayan hayvanlara içirmeyiniz.

DEPOLAMA KOŞULLARI
Oda sıcaklığında saklayınız. Ürünü dondurmayınız.

BU BİR İLAÇ DEĞİL DİYETETİK TAMAMLAYICI YEMDİR. TEDAVİ AMACI İLE KULLANILMAZ.
T.C Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı Ruhsat tarih ve nosu: 24.07.2013 tarih ve αTR-3800059