Mineral Blok

Anasayfa » Mineral Blok

MİNERAL BLOK

Her yaş ve cinsteki hayvanların Tuz ve Mineral madde ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Tuz ve mineral madde Eksikliğinde ; iştah azalır, büyüme yavaşlar, süt ve et üretimi düşer , üremede sorunla karşılaşılır, immun sistem (savunma sistemi) zayıflar ve hayvanlar hastalıklara açık hale gelirler. Sürekli MİNERAL BLOCK kullanılan hayvanda; mineral eksikliğinden doğan gıda kıymeti olmayan maddeleri (taş, toprak, kemik, poşet, bez vs) yeme ve yalama olaylarına rastlanmaz. Bu alışkanlıklardan kaynaklanan ishal vakaları da önlenir.

Kullanım Şekli 
Hayvanlara; 5 büyük baş veya 20 küçükbaş için bir blok hesabı ile verilmelidir. Böylece hayvanlar kolaylıkla ulaşabilirler.
Yalama Bloğu hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri özellikle sulukların yanına asılmalıdır. Aynı anda diğer tip blokların veya başka tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir.

Tüketim Miktarı:
MINERAL BLOCK için günlük tüketim miktarı; büyükbaşlarda günlük 50 gr/gün , küçükbaşlarda 15 gr/gündür.
Tüketim hayvanın ihtiyacına bağlı olarak ilk günlerde biraz yüksek olabilir ancak birkaç gün içerisinde normale döner.

Sunum Şekli:

20 kg Kübik Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 215 mm X 215 mm X 150 mm Yüksekliğinde, ortasındaki deliğin çapı 30 mm) İki Blok bir karton kutu içerisindedir.
10 kg Kübik Blok
 şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 183 mm X 183 mm X 152 mm Yüksekliğinde, ortasındaki deliğin çapı 30 mm) İki Blok bir karton kutu içerisindedir.
5 Kg Yuvarlak Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 150 mm çapında, 145 mm yüksekliğinde ve ortasındaki deliğin çapı 25 mm)  4 blok bir karton kutu içerisine konulmuştur.
3 Kg Yuvarlak Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 151 mm çapında, 76 mm yüksekliğinde ve  ortasındaki deliğin çapı 25 mm) 8 Blok bir karton kutu içerisine konulmuştur. Bloklar palet üzerindedir ve üzeri plastik filmle kaplanmıştır.
2 Kg Külçe Blok şeklinde. Ortasında delik yoktur. (Ölçüleri; 50 mm X 200 mm X 100 mm ) 8 Blok bir karton kutu içerisine konulmuştur. Bloklar palet üzerindedir ve üzeri plastik filmle kaplanmıştır.