Calphos Blok

Anasayfa » Calphos Blok

CALPHOS BLOCK (Yalama Taşı)

CALPHOS BLOCK Gebelik ve laktasyondaki (sağım dönemi) hayvanlar ile büyüme ve gelişme çağındaki genç hayvanların İhtiyacına uygun üretilmiştir. İçerdiği ekstra kalsiyum, fosfor , mangan, kobalt iyot ve A D E vitaminleri ile ineklerdeki doğum felci ve kemik erimesinin önüne geçerken, döl tutmama, kızgınlık göstermeme gibi sorunlarıda önler. 
Sürekli Calphos blok kullanılan hayvanda; vitamin mineral eksikliğinden doğan gıda kıymeti olmayan maddeleri (taş, toprak, kemik, poşet, bez vs) yeme ve yalama olaylarına rastlanmaz

Kullanım Şekli 
Hayvanlara; 5 büyük baş veya 20 küçük baş için bir blok hesabı ile verilmelidir. Böylece hayvanlar kolaylıkla ulaşabilirler. 
Yalama Bloğu hayvanların kolaylıkla ulaşabilecekleri özellikle sulukların yanına asılmalıdır. Aynı anda diğer tip blokların veya başka tuz kaynağının hayvanın önünde olmamasına dikkat edilmelidir. 

Tüketim Miktarı:
CALPHOS BLOCK için günlük tüketim miktarı; büyükbaşlarda günlük 70 gr/gün , küçükbaşlarda 15-20 gr/gündür. 
Tüketim hayvanın ihtiyacına bağlı olarak ilk günlerde biraz yüksek olabilir ancak birkaç gün içerisinde normale döner. 

Sunum Şekli:
10 kg Kübik Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 183 mm X 183 mm 152 mm Yüksekliğinde, ortasındaki deliğin çapı 30 mm) İki Blok bir karton kutu içerisindedir. 
5 Kg Yuvarlak Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 150 mm çapında, 145 mm yüksekliğinde ve ortasındaki deliğin çapı 25 mm) 4 blok bir karton kutu içerisine konulmuştur.
3 Kg Yuvarlak Blok şeklinde. Hayvanın önüne asmak için ortasında delik mevcuttur. (Ölçüleri; 151 mm çapında, 76 mm yüksekliğinde ve ortasındaki deliğin çapı 25 mm) 8 Blok bir karton kutu içerisine konulmuştur.
Bloklar palet üzerindedir ve üzeri plastik filmle kaplanmıştır.